سنگ میگون چیست؟

سنگ میگون چیست؟

جمعه 28 شهريور 1399
22:58
محمد

استفاده از سنگ ها در ساختمان سازی رواج زیادی پیدا کرده است. یکی از زیباترین و با دوام ترین سنگ ها برای نمای ساختمان، ویلا و باغ ویلاها، سنگ های ورقه ای است. این سنگ را می توان در رنگ ها و اندازه های مختلف در بازار پیدا کرد و مورد استفاده قرار داد. استفاده از این سنگ ها، می تواند بین انسان و طبیعت پیوند ایجاد کرده و آرامشی وصف ناپذیر را برای وی فراهم کند.

سنگ های ورقه ای یا تخته سنگی سنگ هایی هستند که از طبیعت و یا دل کوه به دست می آیند و بعد از استخراج با کمک ابزار مخصوص تراشیده شده و ضخامت های دلخواه از آن ایجاد می شود. علاوه بر تاثیری که استفاده از این سنگ ها بر روح و روان آدمی به جای می گذارد، قیمت مناسب و به صرفه آنها نیز دلیل دیگری است که باعث می شود انسان از این سنگ در ساخت بناها استفادده کند.

یکی از انواع سنگ های ورقه ای، سنگ میگون است. علت این نامگذاری، به منطقه ای که این سنگ از آن استخراج می شود بر می گردد. اطراف تهران ناحیه ای قرار دارد، به نام میگون که در آن سنگ ورقه ای تولید می شود. به همین علت به سنگ ورقه ای تولید شده، سنگ میگون گفته می شود. این سنگ، کاربردهای بسیاری دارد و به همین علت خرید و فروش آن نیز بسیار متداول است.

ویژگی سنگ های میگون

سنگ میگون ، از بستر طبیعت استخراج می شوند و همان طور که از نام آنها مشخص است، به صورت لایه لایه هستند. این سنگ ها را با توجه به اندازه و ضخامتی که دارند، استفاده می کنند.

از دیگر ویژگی های سنگ میگون، استفاده از آن درجاهای مختلف است. این سنگ چون به صورت لایه لایه است، قابلیت استفاده در دکوراسیون و تزئین جاهای مختلف را دارد. حتی می توان از آن در نماهای خارجی ساختمان نیز استفاده کرد و محیطی بسیار زیباتر و جذاب تر خلق کرد.

یکی دیگر از ویژگی های این سنگ، قیمت پایین و مقرون به صرفه آن است. استفاده از این سنگ در ساخت بنا، می تواند تا حدی از هزینه های ساخت کم کند و عملیات ساخت را به صرفه تر به اتمام برساند.

از دیگر ویژگی هایی که می توان برای این سنگ بر شمرد، مقاومت آن در برابر شرایط محیطی است. این سنگ تا سالیان دراز می تواند مورد استفاده واقع شود و در شرایط آب و هوایی مختلف از خود پایداری خوبی نشان دهد.

مراکز تولید سنگ میگون

یکی از جاهایی که به عنوان معدن سنگ ورقه ای معرفی می شود، منطقه میگون تهران است. در این معدن، سنگ های ورقه ای استخراج شده، به مراکز برش انتقال داده می شود و در مرحله آخر به دست متقاضیان می رسد.

منطقه دیگری که می تواند سنگ ورقه ای تولید کند، مشهد است. سنگ تولید شده در مشهد نیز از نظر کیفیت با سنگ ورقه ای میگون تهران رقابت می کند. در مشهد سنگ های ورقه ای به رنگ های مشکی، قهوه ای، طوسی، قرمز، خاکستری، صورتی و غیره به مقدار زیاد وجود داشته و به سراسر کشور ارسال می شود.


[ بازدید : 5 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سنگ است. || قدرت گرفته از Pasargadblog.ir
× بستن تبلیغات